Νίκη στον Βόλο!

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ο οποίος επικράτησε της ομάδας του Ολυμπιακού Βόλου εκτός έδρας με 76-82, για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Μπάσκετ Γυναικών.

Ο Δικέφαλος έδειξε απο το πρώτο δεκάλεπτο την ανωτερότητα και την ποιότητά του με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενος με έξι πόντους, 36-42.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα δεν άλλαξαν ως προς την ροή του παιχνιδιού με τις παίκτριες τους Βασίλη Μασλαρινού να έχουν το προβάδισμα του σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα και να παίρνουν την νίκη με 76-82 τελικό σκορ.

Ο Δικέφαλος πέτυχε 21 πόντους απο το σημείο των 6.75, 46 εντός περιφέρειας και 15 απο το σημείο των ελυθέρων βολών.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με τις Εσπερίδες Καλλιθέας εντός έδρας (11/3).

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 20-26, 36-42, 60-66, 76-82

Ολυμπιακός Βόλου - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 76-82