ΠΑΟΚΑΡΑ στο Παλατάκι!

Το ροζ φύλλο αγώνα πήρε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ νωρίς το απόγευμα της Κυριακής 11 Μαρτίου, επικρατώντας στο PAOK Sports Arena των Εσπερίδων Καλλιθεάς με τελικό σκορ 75-53.

Ο Δικέφαλος έχοντας σαν όπλο την καλή αμυντική λειτουργία η οποία του έδωσε εύκολα καλάθια και με τα "βαριά χαρτιά του" σε καλή μέρα παρουσίασε και επιθετικό πλουραλισμό κατακτώντας έτσι τους δύο βαθμούς και προσθέτοντας άλλη μία νίκη στο ενεργητικό του.

Απο το πρώτο ημίχρονο ο Δικέφαλος έδειξε την ανωτερότητά του στον αγώνα και πήρε ένα προβάδισμα έξι πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 18 πόντους, 50-32.

Στα ίδιο επίπεδο κύλησε και το δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα του Βασίλη Μασλαρινού να αυξάνει την διαφορά του σκορ με 67-38 στο τρίτο δεκάλεπτο  και να παίρνει  τον αγώνα με τελικό σκορ 75-53.

Ο Δικέφαλος πέτυχε πόντους 21 έξω απο το σημείο των 6.75, 36 εντός περιφέρειας και 18 από το σημείο των ελευθέρων βολών.

Tην επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αγωνίζεται και πάλι εντός έδρας με αντίπαλο τον Φάρο Κερατσινίου (18/3).

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 23-17, 50-32, 67-38, 75-53

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ - Εσπερίδες Καλλιθέας: 75-53