Simply the best...!

Κατηγορία: Μπάσκετ Γυναικών
Εμφατικό ξεκίνημα για την ομάδα μπάσκετ κορασίδων του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ η οποία επικράτησε άνετα με 43-81 τελικό σκορ του Ηρακλή το απόγευμα της Δευτέρας 21 Μαΐου για τον πρώτο αγώνα του φετινού φάιναλ φορ που διεξάγεται στο γήπεδο των Αμπελοκήπων.

Τα κορίτσια του Δικεφάλου έκαναν το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΘ αλλά και για την πρόκριση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Kορασίδων το οποίο θα διεξαχθεί από 27/6 έως 1/7.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στον σημερινό αγώνα έδειξε από την πρώτη στιγμή της αναμέτρησης την ανωτερότητα και την ποιότητά του, πήρε από νωρίς μεγάλο προβάδισμα και έκλεισε το ημίχρονο με 20-52. Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια του ΠΑΟΚ δεν σταμάτησαν και πήραν την πρώτη νίκη με το εμφατικό 43-81 τελικό σκορ.

Πλέον ο Δικέφαλος στρέφει το βλέμμα του στον επόμενο αγώνα που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 στις 19:15 και περιμένει τον αντίπαλό του από το παιχνίδι Παναθλητικού Συκεών - Αστέρας Ιπποδ. όπου θα αντιμετωπίσει τον ηττημένο του συγκεκριμένου ζευγαριού.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 8-23, 20-52, 36-65, 43-81

Ηρακλής - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ:  43-81