Κοιτάνε μπροστά τα κορίτσια μας!

Για την πρώτη αγωνιστική του πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ δεν τα κατάφερε κόντρα στον Κρόνο Αγ. Δημητρίου καθώς γνώρισε την ήττα με 65-72, το απόγευμα της Τετάρτης 27 Ιουνίου 2018, στο Τσοτύλι Κοζάνης.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν αρκετά ισορροπημενα με το ημίχρονο να κλείνει 39-37. Στην επανάληψη η ομάδα μας παρόλο το γεγονός ότι ήταν μπροστά στην τρίτη περίοδο, δεν τα κατάφερε στον πρώτο αγώνα και γνώρισε την ήττα με 61-68.

Καθοριστικό ρόλο στο αποτέλεσμα έπαιξε και η διαιτησία, η οποία όταν η ομάδα μας ξέφυγε με 13 πόντους στο σκορ, με τα σφυρίγματά της έδωσε το δικαίωμα στους αντιπάλους να επανέλθουν στο παιχνίδι.

Οι νεαρές παίκτριες του ΠΑΟΚ γνωρίζουν ότι δεν έχει τελειώσει τίποτα και πλέον κοιτάνε μπροστά και το επόμενο παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για αύριο Πέμπτη 28 Ιουνίου 2018, στις 18:00 το απόγευμα με αντίπαλο τον ΑΕΣ Ιάσων Κολονού.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 22-24, 39-37, 55-47, 65-72

ΠΑΟΚ - ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-72

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Ευφημία Φίλιου 11,  Αθηνά Λέξα 28, Ελένη Μπουτσούκη, Λαμπρινή Πολυμένη 13, Ελισσάβετ Φείδα 1, Ραφαέλα Στεργάκη 7, Αντιγόνη Θεοδώρου, Αριάδνη Χατζηδάκη, Αλεξάνδρα Καζαμία 2, Άρτεμις Πιτσούλη, Δήμητρα Γενναίου 3, Ναταλία Φράγκου