Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Mountain Bike!

Κατηγορία: Ποδηλασία
Το σαββατοκύριακο πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΜΤΒ (Ορεινής Ποδηλασίας) στις Σέρρες στην Κοιλάδα Αγ. Αναργύρων.

Η αθλήτρια Δήμητρα Τάτλη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο cross country κατηγορίας νεανίδων, μετά από λάστιχο στην πρώτη στροφή και όντας τελευταία πέρασε τις υπόλοιπες αθλήτριες και τερμάτισε στην τρίτη θέσε. Στο ίδιο αγώνισμα ο Παναγιώτης Ζύλης ήρθε στη 16η θέση στην κατηγορία των ανδρών.

Στο ομαδικό team relay συμμετείχαν η Δήμητρα Τάτλη, ο Κυριάκος Ντελόπουλος, ο Ορέστης Κυριακίδης και ο Παναγιώτης Ζύλης. Η ομάδα κατέλαβε την 6η θέση.

Στο αγώνισμα του eliminator η Δήμητρα Τάτλη κατέλαβε την 6η θέση στην κατηγορία νεανίδων-γυναικών. Ο Παναγιώτης Ζύλης και ο Ορέστης Κυριακίδης προκρίθηκαν στους 16, χωρίς όμως να καταφέρουν να συνεχίσουν στην επόμενη φάση.

Συγχαρητήρια στους αθλητές του Συλλόγου μας που συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Mountain Bike!