«Χ»-ιτσκοκική ισοπαλία!

Κατηγορία: Ποδόσφαιρο Γυναικών
Ισοπαλία 1-1 παραχώρησε ο ΠΑΟΚ MORRIS νωρίς το απόγευμα της Κυριακής στο Γήπεδο της Τριανδρίας κόντρα στον Ατρόμητο Αθηνών.

Σε ένα παιχνίδι με χιτσκοκικό φινάλε, στο οποίο ο Δικέφαλος κατάφερε να λύσει το γόρδιο δεσμό για να ανοίξει το σκορ στο 94' με γκολ της Βαρδαλή και να δεχθεί την ισοφάριση από τη σέντρα, στο επόμενο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν όλοι είχαν πιστέψει ότι το παιχνίδι είχε λήξει.

Ο Δικέφαλος είχε καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα την υπεροχή, την οποία στο δεύτερο ημίχρονο μετέτρεψε σε ασφυκτική πίεση και με κατοχή μπάλας 70%-30% δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει πιο μπροστά τις ευκαιρίες που δημιούργησε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Πελετίδου, Γιάννου Δ., Γκάτσου, Χατζηγιαννίδου,    Πατερνά, Κακαμπούκη, Παντελιάδου, Στράντζαλη, Παλαμά, Βαρδαλή, Μάρκου.