Σταμάτησε σερί 20 νικών

Κατηγορία: Ποδόσφαιρο Γυναικών
Μετά από 20 σερί νίκες σε αγώνες πρωταθλήματος, η Γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να νικήσει, μένοντας στο 1-1 απέναντι στον Ατρόμητο. Τελευταία φορά που οι Νταμπλούχες Ελλάδας δεν είχαν γευτεί τη χαρά της νίκης σε ματς πρωταθλήματος ήταν στις 17 Απριλίου 2016, όταν στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 με τις Ελπίδες στην Καρδίτσα.

Ακολούθησαν 2 παιχνίδια της σεζόν εκείνης, 16 (όλα δηλαδή) της σεζόν 2016-17 και τα 2 φέτος πριν από την γκέλα με την ομάδα του Περιστερίου, σύνολο 20, όλα νικηφόρα για τον ΠΑΟΚ. Όσον αφορά στην τελευταία εντός έδρας ισοπαλία, αυτή είναι ακόμη πιο πίσω στο χρόνο, καθώς το σπάνιο αυτός γεγονός συνέβη στις 8 Μαρτίου 2015, όταν ο Δικέφαλος «σκόνταψε» με το 3-3 κόντρα στις Ελπίδες Καρδίτσας στην Τριανδρία.

Έκτοτε, μετρούσε 19 σερί εντός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα, μέχρι το 1-1 με τις «κυανόλευκες». Στα αξιοσημείωτα ότι στο 3-3 του 2015, είχε σκοράρει για την αντίπαλη ομάδα πάλι η Σάλκουνιτς (2-2, στο 42ο λεπτό), αμέσως μετά από γκολ του ΠΑΟΚ (41’ Αρβανιτάκη). Όπως συνέβη και στο κυριακάτικο ματς, με τη Σλοβένα μεσοεπιθετικό να σκοράρει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφαρίζοντας το τέρμα της Βαρδαλή, το οποίο σημειώθηκε ένα λεπτό πριν.