Και όμως μπορούσε...

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Κατηγορίας Μπάσκετ Γυναικών, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Πανιώνιο στο Κλειστό του Μίλωνα, όπου γνώρισε την ήττα με 49-45.

Οι ''ασπρόμαυρες'' στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν δυνατά, ευρισκόμενες όμως πίσω στο τέλος του δεκαλέπτου με 11-9, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο έδωσαν το δικαίωμα στον αντίπαλο να ξεφύγει, με το ημίχρονο να κλείνει 26-16.  Το τρίτο δεκάλεπτο κύλησε στον ίδιο ρυθμό, με τη διαφορά στο σκορ να διατηρείται ως το τέλος του δεκαλέπτου, 42-33. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Δικέφαλος αντεπιτέθηκε και στο 1.10 πριν τη λήξη του αγώνα μείωσε τη διαφορά στους τρεις πόντους, 48-45, δεν πρόλαβε όμως να κάνει την ολική ανατροπή, υποχρεούμενος στην πρώτη ήτττα με 49-45.

Συμπερασματικά, ο Δικέφαλος πλήρωσε το δεύτερο δεκάλεπτο, στο οποίο έχασε την επαφή στο σκορ και παρ' όλη την προσπάθεια να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση, δυστυχώς τον πρόλαβε η λήξη του χρόνου!

Στην 2η αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ υποδέχεται το μεσημέρι της Κυριακής 4 Νοεμβρίου και ώρα 14:00 τον ΑΟ Σπόρτινγκ στο PAOK Sports Arena και στο παιχνίδι αυτό χρειάζεται τη βοήθεια του κόσμου του, προκειμένου να πάρει το πρώτο ''ροζ'' φύλλο αγώνα.

Πανιώνιος - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 49-45

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 11-9, 26-16, 42-33, 49-45

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Λύμουρα, Κωτούλα, Καρλάφτη, Κριμίλη 9(1), Ταρπάγκου, Καρακούλα 4, Γκόβαν 12(1), Τζάκσον 13, Ουίλιαμς 7.