«Λύγισε» στο φινάλε..

Το απόγευμα της Κυριακής, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ αντιμετώπισε εκτός έδρας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής τα Καλύβια Θορικού, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 74-65.

Ο Δικέφαλος μπήκε στην αναμέτρηση δυνατά, καθώς κατάφερε να πάρει ένα προβάδισμα, κλείνοντάς το πρώτο δεκάλεπτο, προηγούμενος με σκορ 20-27. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, αν και οι «ασπρόμαυρες» βρίσκοντα σε καλή μέρα, οι γηπεδούχες προσπάθησαν να αντισταθούν, με το ημίχρονο να βρίσκει κοντά τις δύο ομάδες, 43-46. Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ μπήκε μουδιασμένα, σε αντίθεση με την ομάδα των Καλυβίων, που προσπάθησαν να πλησιάσουν, όπως φάνηκε από το σκορ που βρήκε τον Δικέφαλο να προηγείται για ένα πόντο, 55-56. Στην τέταρτη περίοδο, οι «ασπρόμαυρες» λύγισαν, μην καταφέροντας να πάρουν τη νίκη, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 74-65.

Παρά το καλό ξεκίνημα, τα κορίτσια του Δικεφάλου δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και γνώρισαν την ήττα, κλείνοντας τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2018, αφού ακολουθεί η διακοπή του προωταθλήματος λόγω των εορτών.

Καλύβια Θορικού - ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 74-65

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 20-27, 43-46, 55-56, 74-65

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Πολυμένη, Λύμουρα 11, Κωτούλα, Λέξα, Καρλάφτη 10, Κριμίλη 11, Ταρπάγκου 8, Καρακούλα, Govan 12, Jackson 9, Williams 4