Οι μάγκες με τα ασπρόμαυρα...

Κατηγορία: Χάντμπολ Ανδρών
Σπουδαία νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ BEΡΓΙΝΑ TV, ως τυπικά γηπεδούχος στη Σμύρνη, το απόγευμα της Κυριακής επί της πανίσχυρης τουρκικής Goztepe με 29-28.

Ο αγώνας ήταν επαναληπτικός του αγώνα της Παρασκευής, στον οποίο ο Δικέφαλος γνώρισε την ήττα με 36-25.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ αποχαιρετάει τις φετινές ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις με ψηλά το κεφάλι και πλέον στρέφει το ενδιαφέρον του στις εγχώριες διοργανώσεις, στις οποίες υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη!

Στα του σημερινού αγώνα τώρα θα πρέπει να αναφέρουμε το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο που έκανε ο Δικέφαλος, προηγούμενος με 15-12, κατάφερε να αντεπεξέλθει στην αντεπίθεση των Τούρκων στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά να κλείσει νικηφόρα το παιχνίδι με 29-28.

Η νίκη αποκτάει μεγαλύτερη αξία, αν υπολογίσουμε ότι στις δεδομένες απουσίες των Κέζιτς και Βεσελίνοβιτς, προστέθηκαν στο σημερινό αγώνα οι απουσίες των Νικολαΐδη, Τσίλη και Πέγιοβιτς, ενώ ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στην εχθρική διαιτησία που αντιμετώπισε η ομάδα, ειδικότερα από το 40ο λεπτό και μετά.