Νίκη στην Αθήνα με ΖΑΟΝ!

Κατηγορία: Βόλεϊ Γυναικών
Πραγματοποιώντας ακόμη μία καλή εμφάνιση, τα κορίτσια του τμήματος βόλεϊ του ΠΑΟΚ πήραν άλλο ένα «καθαρό» τρίποντο, επικρατώντας αυτή τη φορά με 0-3 του ΖΑΟΝ στην πορεία τους προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Pre League, που οδηγεί στα σαλόνια της Α1.

Ο Δημήτρης Σολκίδης είδε τις παίκτριες του Συλλόγου να είναι σε καλή μέρα και να ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις του, βάζοντας απ' την αρχή δύσκολα στις γηπεδούχες, οι οποίες γνώριζαν εξαρχής ότι είχαν να κάνουν με τις καλύτερες του πρωταθλήματος.

Αν και στο πρώτο σετ, οι γηπεδούχες αντιστάθηκαν, οι παίκτριες του Δικεφάλου το κατέκτησαν με 23-25, κάνοντας το 0-1 σετ. Στη συνέχεια, στο δεύτερο σετ, ο Δικέφαλος έκανε πολύ εύκολα το 0-2 σετ, με 13-25 τελικό σκορ. Στο τρίτο σετ, αν και οι αντίπαλες αντιστάθηκαν, περνώντας μπροστά στο σκορ με 17-14, οι «ασπρόμαυρες» ισοφάρισαν σε 17-17 για να φτάσουν τελικά στην κατάκτηση τόσο του σετ και της νίκης με 23-25 και 0-3 σετ.
ΖΑΟΝ - ΠΑΟΚ: 0-3

Αναλυτικά τα σετ: 23-25, 13-25, 23-25