«...Επιβάλλεται να σηκωθείς!»

Σε έναν αγώνα, όπου η αποστολή της ομάδος ήταν εξ ορισμού δύσκολη λόγω του αρνητικού αποτελέσματος στον πρώτο ημιτελικό, ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV δεν τα κατάφερε, αποκλειόμενος από το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος βρισκόταν ισόπαλος με τον αντίπαλο μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, λίγο πριν τη λήξη του οποίου έμεινε πίσω για ένα γκολ, με αυτό να λήγει 12-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του ΠΑΟΚ έδωσαν το δικαίωμα στον αντίπαλο να πάρει μία διαφορά των 6 γκολ, 14-20, την οποία ωστόσο μείωσαν λίγο αργότερα σε 18-21 και 21-23, με την αναμέτρηση τελικά να λήγει με 23-27 τελικό σκορ.

Για το τελικό αποτέλεσμα, ρόλο έπαιξε το άγχος και η απογοήτευση της ομάδας για τη μη επίτευξη του στόχου της πρόκρισης.

Πλέον, ο Δικέφαλος είναι υποχρεωμένος να στρέψει το ενδιαφέρον του στο θεσμό του πρωταθλήματος, ούτως ώστε να ολοκληρώσει τη χρονιά όσο το δυνατόν καλύτερα.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV - Ολυμπιακός / Όμ. Ξυνή: 23-27