Άνετη νίκη για τον ΠΑΟΚ ΒEΡΓΙΝΑ TV

Υγιεινός περίπατος για τον ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV, ο οποίος επικράτησε της ομάδας Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 το απόγευμα του Σαββάτου με 32-19 στη Μίκρα.

Ο Δικέφαλος διατήρησε από την αρχή του παιχνιδιού το προβάδισμα στο σκορ, με τον αντίπαλο να πλησιάζει στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, 11-10, ωστόσο ξανάνοιξε τη διαφορά και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 14-10.

Στη δεύτερη περίοδο, οι ασπρόμαυροι με πολλές «θεαματικές» προσπάθειες ξέφυγαν στο σκορ, φτάνοντας στο +13, κλείνοντας το παιχνίδι με 32-19.

Ο αγώνας ήταν μία καλή «ψυχολογική ένεση» ενόψει του αγώνα Κυπέλλου, όπου ο Δικέφαλος υποδέχεται στα πλαίσια του δευτέρου γύρου τη ΧΑΝΘ την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου στη Μίκρα.

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV – Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986: 32-19

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV
(Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Πανιόπουλος, Πατραμάνης, Παλάσκας 12, Γουργούμης, Νικολαΐδης 5, Κοκκώνης 4, Αποστόλου 4 Πετρίδης 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Κέζιτς, Κυπραίος 1, Κολοβός 2, Βεσελίνοβιτς.