Φιλική επτάρα για τις «ισόβιες πρωταθλήτριες»

Κατηγορία: Ποδόσφαιρο Γυναικών
Οι «ισόβιες πρωταθλήτριες» αγωνίστηκαν το πρωί του Σαββάτου στα Κουφάλια με την ομάδα Κ16 της ομώνυμης ομάδας, την οποία και κέρδισαν με 7-0, με σκορ ημιχρόνου 3-0, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας για το φετινό πρωτάθλημα, μετά τα τρία που είχαν δώσει ενόψει Champions League.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι παίκτριες του Σπύρου Φιλίππου ήταν καταιγιστικές από την αρχή του αγώνα και πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενες στο σκορ με 3-0.

Στην επανάληψη, οι αμαζόνες του ΠΑΟΚ δεν άφησαν το πόδι απ'το γκάζι και ισοπέδωσαν την αντίπαλο ομάδα με το τελικό σκορ να φτάνει το 7-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ(Φιλίππου): Ναση(30’ Χατζηχαριστού 60’ Παπακωνσταντίνου), Smiljkovic, Νεφρού (60’ Σάιχ), Πατερνά, Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Δημητρίου, Κακαμπούκη, Πούλιου (46’ Σαρρή), Μήτκου, Ζώτου.

Σκόρερ: Μήτκου(3), Πούλιου(2), Κακαμπούκη, Ζώτου