Φιλική νίκη κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας

Νέα φιλική νίκη πέτυχε το τμήμα χάντμπολ ανδρών του Συλλόγου μας, απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας με 33-25.

Σε παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε της ομάδας της Βέροιας, παρουσιάζοντας καλό πρόσωπο, φρεσκάδα και αμυντική προσήλωση.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, τελειώνοντας το πρώτο 30λεπτο προηγούμενος με 16-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Αλέξη Παπαβασίλη ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοση τους, επεκτείνοντας σταδιακά το σκορ, δίνοντας την ευκαιρία στον προπονητή της ομάδας μας, να δοκιμάσει πολλά σχήματα και τακτικές.

Έτσι, ο Δικέφαλος πήρε την δεύτερη φιλική νίκη στα ισάριθμα παιχνίδια που έδωσε αυτό το Σαββατοκύριακο κόντρα σε Πυλαία και Βέροια.