Πρεμιέρα με νίκη στο Βίκος Cup

«Με το δεξί» ξεκίνησαν οι «μάγκες με τα ασπρομαυρά» το 2ο Βίκος Cup, κερδίζοντας την ΧΑΝΘ με σκορ 24-38.

Ο Δικέφαλος αντιμετωπίζει αυτά τα παιχνίδια ως «πρόβα τζενεράλε» ενόψει της πρεμιέρας της Handball Premier, εκεί όπου την πρώτη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί την ΑΕΚ, στο πρώτο ντέρμπι της χρονιάς.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αλέξη Παπαβασίλη έδειξε αμυντική προσήλωση και καλή επιθετική λειτουργία, δοκιμάστηκαν παίκτες και συστήματα, με τον προπονητή να μένει ευχαριστημένος με το θέαμα εντός παρκέ.

Με συστατικό λοιπόν την καλή άμυνα, η οποία έδωσε εύκολα τέρματα και πλουλαρισμό στην επίθεση, ο ΠΑΟΚ πήγε προηγούμενος στο ημίχρονο με 10-17, για να τον βρει η λήξη του αγώνα νικήτη με σκορ 24-38.

ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ 24-38