Πλήρωσε τις απουσίες

Για την πρώτη αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε την ΑΕΚ στο Κλειστό Γήπεδο της Νεάπολης, γνωρίζοντας την ήττα με 20-23

Ο Δικέφαλος, ο οποίος ξεκίνησε με τους: Λοΐζο, Κεσίδη, Παπαβασίλη, Κυπραίο, Πετρίδη, Παλάσκα και Τσεσμετζίδη, παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων και το προβάδισμα στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενος με 9-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και με επιμέρους σκορ 1-5, έκαναν την ανατροπή στο πρώτο πεντάλεπτο, παίρνοντας προβάδισμα τριών γκολ, 10-13. Σε εκείνο το σημείο, ο ΠΑΟΚ έκανε την δική του αντεπίθεση, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια, καθώς δέκα λεπτά πριν την λήξη το σκορ ήταν 16-16. Ωστόσο, στο τελευταίο πεντάλεπτο η κούραση και η ατυχία, λόγω των απουσιών των Κωστακίδη-Αποστόλου, δεν έδωσαν την ευκαιρία στον ΠΑΟΚ να πάρει κάτι καλύτερο από τον αγώνα, με την αναμέτρηση να λήγει με 20-23.

Στην πρεμιέρα ο Λαός του ΠΑΟΚ έδωσε δυναμικό παρών, και με τον παλμό του απέδειξε για ακόμα μία φορά την αγάπη του προς τον Σύλλογο μας.

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: 20-23

Τα πεντάλεπτα: 2-3 (5'), 4-4 (10'), 5-4 (15'),  8-6 (20'), 9-7 (25'), 9-8 (30'), 10-11 (35'), 11-14 (40'), 14-15 (45'), 16-17 (50'), 17-20 (55'), 20-23 (60')

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Κεσίδης, Παλάσκας, Μπαλτατζής, Παπαβασίλης, Τσεσμετζίδης, Κοκώνης, Γιαννακίδης, Πετρίδης, Τσαναξίδης, Ελευθεριάδης, Θ. Κωστακίδης, Λοΐζος, Μαστορογιάννης, Γιορανίδης, Κυπραίος, Τσέγιοβιτς.