Δύο στα δύο για τις Κορασίδες

Κατηγορία: Μπάσκετ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα Κορασίδων ΕΚΑΣΘ, το τμήμα του Συλλόγου μας.

Φορώντας την μαύρη εμφάνιση και κρατώντας ενός λεπτού σιγή εις μνήμη των έξι αδικοχαμένων οπαδών των Τεμπών, τα κορίτσια του Νίκου Παπαδόπουλου επικράτησαν της Ραιδεστού με 43-69.

Στο πρώτο ημίχρονο, με όπλο την καλή άμυνα, ο Δικέφαλος πήρε από νωρίς ικανό προβάδισμα στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο, προηγούμενος με 21-45.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ συνέχισε στο ίδιο τέμπο, με τον Νίκο Παπαδόπουλο να μένει ικανοποιήμενος με το σύνολο των αθλητριών που αγωνίστηκαν.

ΠΑΟΚ (Νίκος Παπαδόπουλος): Καραμπέρη, Βαβίτσα 6, Μινοβγίδη 6(2), Γκατζιώλη 28, Τασουλίδου, Γιαννακάκη, Γιαντζακλίδου 10, Παντότη 5, Νιγδέλη, Κουματσιώτη 12, Κεσίδου 2, Σοφιανάκου