Νίκη με 71 πόντους διαφορά για τις Νεάνιδες

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο Πρωτάθλημα Νεανίδων της ΕΚΑΣΘ, το τμήμα του Συλλόγου μας, το οποίο νίκησε την ΜΕΝΤ με 16-87.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος παρουσίασε εξαιρετική άμυνα και πληθώρα επιλογών στην επίθεση, πήρε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα διαφορά ασφαλείας, ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 38 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με την διαφορά να αυξάνεται όλο και περισσότερο, ο Βασίλης Μασλαρινός είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτες που είχε στην διάθεση του.

Τα κορίτσια του ΠΑΟΚ, στρέφουν την προσοχή τους στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής, κόντρα στον συμπολίτη Άρη.

Δεκάλεπτα: 6-27, 9-47 , 13–72 16-87

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός Β.-Αγγελίδης):  Φράγκου 2, Λέξα 17, Γκατζιώλη 13 , Κουμαντσιώτου 4 , Τζέλου 12(2), Χατζηδάκη 6(1), Παντώτη 3, Κεσίδου 6, Κομματά 6, Μιχαηλίδου Ε 9(3), Μιχαηλίδου Κ 9