Ήττα στα σημεία

Κατηγορία: Μπάσκετ Γυναικών
Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Μπάσκετ Γυναικών ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ γνώρισε την ήττα με 65-62 απο τον Πανιώνιο στην Ν.Σμύρνη, νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής.

Ο Δικέφαλος μπήκε πολύ δυνατά και συγκεντρωμένα στο παιχνίδι με το πρώτο δεκάλεπτο να τον βρίσκει μπροστά με 15-18.Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα κορίτσια του Βασίλη Μασλαρινού συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και με την πολύ καλή άμυνα και τις έξυπνες επιθέσεις κράτησαν τις γηπεδούχες σε χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τις βρίσκει προηγούμενες με 2 πόντους 32-34.Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι έγινε πιο ισορροπημένο και με τις πολλές εναλλαγές του σκορ οι γηπεδούχες πέρασαν μπροστά  με 4 πόντους 54-50.Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο  του αγώνα ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να διατηρήσει τα υψηλά στάνταρ του πρώτου ημιχρόνου και γνώρισε την ήττα στα σημεία με 65-62.

Άτυχη του αγώνα ήταν η Κιέρα Μάλαρντ, η οποία τραυματίστηκε, έχοντας σημειώσει πρώτα 7 πόντους!

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ θα υποδεχτεί τον Αθηναϊκό Α.Σ. Βύρωνα εντός έδρας.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 15-18, 32-34, 54-50,65-62