Έβγαλε αντίδραση στη Νίκαια ο ΠΑΟΚ!

Με νίκη έκλεισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2019, ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στη Νίκαια του τοπικού Άρη με 23-30, για την 11η αγωνιστική της Handball Premier.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, δημιουργώντας από νωρίς ένα προβάδισμα τριών τερμάτων, το οποίο διαχειρίστηκε μέχρι και τη λήξη αυτού, πηγαίνοντας προηγούμενος στα αποδυτήρια με δύο γκολ, 11-13.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ άνοιξε ακόμα περισσότερο την διαφορά στα πρώτα λεπτά, φτάνοντας την μέχρι και τα πέντε τέρματα, 13-18. Στην συνέχεια, οι παίκτες του Αλέξη Παπαβασίλη, έκαναν διαχείριση του προβαδίσματος που είχαν πάρει από τις αρχές της επανάληψης, παίρνοντας την πολυπόθητη νίκη με 23-30.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, η συμπλήρωση των 1000 τερμάτων σε όλες τις διοργανώσεις από τον έμπειρο πίβοτ της ομάδας μας, Νίκο Κοκώνη.

Συμπερασματικά, ο Δικέφαλος παρά τις απουσίες λόγω των πολλών τραυματισμών, πήρε μία σημαντική νίκη, με την διακοπή των Χριστουγέννων που ακολουθεί να δίνει την δυνατότητα στην ομάδα μας να φορτίσει τις μπαταρίες της και να προετοιμαστεί για την απαιτητική συνέχεια.

Επόμενη αγωνιστική για την ομάδα μας, στις 18 Ιανουαρίου απέναντι στην ΑΕΚ στο «Γεώργιος Κασιμάτης», για την 12η αγωνιστική της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 5-8, 7-9, 8-10, 11-13 (ημχ), 13-15, 14-18, 17-19, 20-23, 22-25, 23-30

Ημίχρονο: 11-13

Τελικό: 23-30

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Κωστακίδης 1, Παλάσκας 5, Μπαλτατζής, Παπαβασίλης 5, Κοκώνης 6, Γιαννακίδης, Εμμανουήλ, Τσαναξίδης 4, Ελευθεριάδης, Κωστακίδης, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 6, Κυπραίος 3, Γιαννακίδης, Κριούτσκοφ, Τσέγιοβιτς.