Πριν το ξεκίνημα της αγωνιστικής, πραγματοποιήθηκε η τελετή έναρξης των αγώνων, τους οποίους κήρυξε ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης κ. Κωνσταντίνος Ζέρβας, ο οποίος έδωσε το παρόν στην κολυμβητική συνάντηση.
Κατά την τελετή έναρξης των αγώνων, βραβεύθηκε ο Δήμαρχος Θεσσαλονίκης κ. Κωνσταντίνος Ζέρβας από τον Γενικό Γραμματέα του ΠΑΟΚ κ. Αθανάσιο Καπετανάκη, καθώς και ο εκπρόσωπος της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας κ. Κωνσταντινίδης από τον Γενικό Αρχηγό Υγρού Στίβου και μέλος του Δ.Σ. του ΠΑΟΚ κ. Γιάννη Ελευθεριάδη. Παρόντες ήταν, επίσης, ο βουλευτής Α' Θεσσαλονίκης κ. Στράτος Σιμόπουλος και ο αντιδήμαρχος αθλητισμού κ. Πέτρος Λεκάκης.
Εκ μέρους του Α.Σ. ΠΑΟΚ, το παρόν έδωσαν ο Γενικός Γραμματέας κ. Αθανάσιος Καπετανάκης και τα μέλη του Δ.Σ. κκ. Διονύσης Νικηφόρος, Δημήτρης Χατζηγεωργίου και Άγγελος Παυλίδης.
Ο τελικός απολογισμός των αθλητών του ΠΑΟΚ τη δεύτερη ημέρα των αγώνων ήταν: 1 χρυσό μετάλλιο και 3 χάλκινα.
Παρακολουθήστε μέσα από το φακό του AC PAOK TV σε livestreaming μετάδοση την 3η αγωνιστική του διεθνούς κολυμβητικού meeting «27α Αλεξάνδρεια», τα οποία διοργανώνει ο ΠΑΟΚ το τριήμερο 20-22 Δεκεμβρίου 2019.
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των τελικών:
800m Ελεύθερο - Ανδρών
100m Πρόσθιο - Γυναικών
100m Πρόσθιο - Ανδρών
100m Πεταλούδα - Γυναικών
100m Πεταλούδα - Ανδρών
200m Ελεύθερο - Γυναικών
200m Ελεύθερο - Ανδρών
50m Ύπτιο - Γυναικών
50m Ύπτιο - Ανδρών
200m Μικτή Ατομική - Γυναικών
200m Μικτή Ατομική - Ανδρών
50m Ελεύθερο - Γυναικών
50m Eλεύθερο - Ανδρών
200m Ύπτιο - Γυναικών
200m Ύπτιο - Ανδρών
1500m Ελεύθερο - Γυναικών
Η 5η αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το πρωί της Κυριακής 22 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 09:00.
800m Ελεύθερο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Γεωργακόπουλος Ανδρέας | ΟΣΦΠ | 07:56.21 |
2. | Νέγρης Δημήτρης | ΟΣΦΠ | 07:57.81 |
3. | Κυνηγάκης | ΑΟΠΦ | 08:10.03 |
100m Πρόσθιο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Δεστέ Σοφία | ΑΚΟΔΕ.ΜΕΤ. | 01:13.97 |
2. | Αργυροπούλου Αγγελική-Μαρία | ΟΣΦΠ | 01:14.53 |
3. | Σύρου Στυλιανή | ΠΑΟΚ | 01:15.68 |
100m Πρόσθιο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Σαμιλίδης Παναγιώτης | ΟΦΝΙ | 01:02.09 |
2. | Καρπουζλής Ιωάννης | ΟΣΦΠ | 01:02.60 |
3. | Θώμογλου Σάββας | Άρης | 01:03.05 |
100m Πεταλούδα - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Τζιώρα Δήμητρα | Μακεδονικός | 01:04.55 |
2. | Στούρα Όλγα-Δήμητρα | ΟΦΘΑ | 01:04.61 |
3. | Καστερλοπούλου Ευαγγελία | ΠΑΟΚ | 01:06.00 |
100m Πεταλούδα - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Παπαδόπουλος Χρήστος | ΠΑΟΚ | 00:55.32 |
2. | Βελιάδης Γεώργιος | ΝΟΒΑ | 00:55.50 |
3. | Στάμου Κωνσταντίνος - Εμμαν. | ΑΣΚ ΝΤΕΡΗ | 00:55.56 |
200m Ελεύθερο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Ραυτοπούλου Φιλιώ | Ηρακλής | 02:07.09 |
2. | Απλάντη Στυλιανή - Ελευθερία | ΟΣΦΠ | 02:08.16 |
3. | Γκογκόση Δανάη | ΚΟΠΙ | 02:08.51 |
200m Ελεύθερο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος | ΑΝΟΓ | 01:49.25 |
2. | Ζουμπούλογλου Δημήτριος | ΟΣΦΠ | 01:52.60 |
3. | Κόντοβας Ιωάννης | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 01:54.34 |
50m Ύπτιο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Δράκου Θεοδώρα | ΠΑΟ | 00:28.88 |
2. | Κίρτσογλου Βασιλική - Μαρία | Άρης | 00:30.62 |
3. | Τροχαλάκη Μαρία-Μελίνα | ΟΣΦΠ | 00:30.76 |
50m Ύπτιο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Χρήστου Απόστολος | ΟΣΦΠ | 00:25.27 |
2. | Ανδρεόπουλος Θεόδωρος | Άρης | 00:26.40 |
3. | Μπίλας Στέργιος - Μάριος | ΕΟΦΠΦ | 00:26.40 |
200m Μικτή Ατομική - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Ιωαννίδη Ευτυχία | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 02:22.97 |
2. | Χατζηεφραιμίδου Μαρία | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 02:24.21 |
3. | Κουρουνιώτη Δάφνη | ΝΟΒΟΥΛ | 02:26.20 |
200m Μικτή Ατομική - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Σπανουδάκης Γεώργιος | ΑΟΠΦ | 02:02.58 |
2. | Ντάνος Νικόλαος | ΑΟ ΚΟΛΩΝ | 02:05.74 |
3. | Γιουρτζίδης Δανιήλ | ΕΟΦΠΦ | 02:06.35 |
50m Ελεύθερο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Δράκου Θεοδώρα | ΠΑΟ | 00:25.78 |
2. | Μάτσα Μάρθα | ΟΣΦΠ | 00:26.65 |
3. | Κηρύκου Μαρία-Σταυρούλα | ΑΟΠΦ | 00:26.75 |
50m Eλεύθερο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Χρήστου Απόστολος | ΟΣΦΠ | 00:22.78 |
2. | Γεωργαράκης Ιωάννης | ΑΟΠΦ | 00:23.50 |
3. | Μελαδίνης Οδυσσεύς | ΠΑΟΚ | 00:23.50 |
200m Ύπτιο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Σάχα Ιωάννα | ΑΝΟΓ | 02:16.63 |
2. | Ραυτοπούλου Φιλιώ | Ηρακλής | 02:23.00 |
3. | Ψωμιάδη Θεοδώρα-Δέσποινα | ΚΟΠΙ | 02:24.60 |
200m Ύπτιο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Μακρυγιάννης Ευάγγελος | ΑΟΠΦ | 02:00.90 |
2. | Ανδρεόπουλος Θεόδωρος | Άρης | 02:05.99 |
3. | Αναστασάκης Δημήτριος | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 02:08.49 |
1500m Ελεύθερο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Λεμπλ Ηλέκτρα-Βαρβάρα | ΟΣΦΠ | 16:55.10 |
2. | Κεχαγιά Ελένη | Άρης | 17:26.03 |
3. | Απλάντη Στυλιανή-Ελευθερία | ΟΣΦΠ | 17:36.29 |
Η 5η αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για το πρωί της Κυριακής 22 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 09:00.
Γραφείο Τύπου ΠΑΟΚ
Ακολουθήστε μας στα social media για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα νέα του Συλλόγου μας:
Facebook
Instagram
Youtube
Twitter