Ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής 22 Δεκεμβρίου 2019 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο η 4η αγωνιστική του διεθνούς κολυμβητικού meeting «27α Αλεξάνδρεια», τα οποία διοργανώνει ο ΠΑΟΚ.
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των αθλητών που προκρίνονται στους μεγάλους τελικούς των αγωνισμάτων, οι οποίοι θα πραγματοποιηθούν το απόγευμα της Κυριακής 22/12, από το acpaok.gr:
100m Ελεύθερο - Γυναικών
Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των αθλητών που προκρίνονται στους μεγάλους τελικούς των αγωνισμάτων, οι οποίοι θα πραγματοποιηθούν το απόγευμα της Κυριακής 22/12, από το acpaok.gr:
100m Ελεύθερο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επιδόσεις |
1. | Δράκου Θεοδώρα | ΠΑΟΚ | 00:59.09 |
2. | Μάτσα Μάρθα | ΟΣΦΠ | 00:59.42 |
3. | Γκογκόση Δανάη | ΚΟΠΙ | 00:59.97 |
4. | Τροχαλάκη Μαρία | ΟΣΦΠ | 01:00.34 |
5. | Κοτανίδου Κωνσταντίνα | ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ | 01:00.44 |
6. | Λιακοπούλου Μελίνα-Άννα | ΠΑΝΣΕΡ | 01:01.10 |
7. | Πανταζίδου Κωνσταντίνα | ΝΟ ΑΛΕΞ | 01:01.21 |
8. | Παπαδοπούλου Ζωή | ΑΚΟΔΕ.ΜΕΤ. | 01:01.64 |
100m Ελεύθερο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Ζουμπούλογλου Δημήτριος | ΟΣΦΠ | 00:51.86 |
2. | Βελιάδης Γιώργος | ΝΟΒΑ | 00:52.21 |
3. | Μλαδίνης Οδυσσεύς | ΠΑΟΚ | 00:52.25 |
4. | Παπαδόπουλος Χρήστος | ΠΑΟΚ | 00:52.30 |
5. | Χρήστου Απόστολος | ΟΣΦΠ | 00:52.39 |
6. | Κολιόπουλος Φώτιος | ΕΟΦΠΦ | 00:52.49 |
7. | Μακρυγιάννης Ευάγγελος | ΑΟΠΦ | 00:52.69 |
8. | Στάμου Κωνσταντίνος | ΑΣΚ ΝΤΕΡΗ | 00:52.90 |
50m Πρόσθιο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Δεστέ Σοφία | ΑΚΟΔΕ.ΜΕΤ. | 00:34.22 |
- | Αργυροπούλου Αγγελική-Μαρ | ΟΣΦΠ | 00:34.22 |
3. | Σύρου Στυλιανή | ΠΑΟΚΚ | 00:35.07 |
4. | Ζηνοβίου Ευδοκία | ΝΟ ΑΛΕΞ | 00:35.68 |
5. | Καπέρδα Γιολάνδα | ΑΣ.ΑΛΜ.ΙΩΑ. | 00:35.80 |
6. | Μαυροματίδου Έλσα | ΔΕΛ. ΠΤΟΛ. | 00:36.05 |
7. | Κηρύκου Μαρία-Σταυρούλα | ΑΟΠΦ | 00:36.07 |
8. | Γκίτκου Βασιλική | Κ.Α. ΝΑΟΥΣΑ | 00:36.15 |
50m Πρόσθιο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Σαμιλίδης Παναγιώτης | ΟΦΝΙ | 00:28.09 |
2. | Ασπούγαλης Αρκάδιος-Γεώργιος | Ηρακλής | 00:28.34 |
3. | Καρπουζλής Γιάννης | ΟΣΦΠ | 00:28.87 |
4. | Αλυφαντής Ρωμανός-Ιάσον | ΑΟΠΦ | 00:29.20 |
5. | Θώμογλου Σάββας | Άρης | 00:29.49 |
6. | Μανουσαρίδης Κλεομένης | ΠΑΟΚ | 00:29.93 |
7. | Ρετσίδης Χρήστος | ΟΣΦΠ | 00:30.42 |
8. | Μούτσος Δημήτριος | ΔΕΛ.ΠΤΟΛ. | 00:30.48 |
100m Ύπτιο - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Δράκου Θεοδώρα | ΠΑΟ | 01:04.34 |
2. | Σαχά Ιωάννα | ΑΝΟΓ | 01:06.02 |
3. | Ντάλλα Όλγα | ΟΣΦΠ | 01:07.01 |
4. | Κίρτσογλου Βασιλική | Άρης | 01:07.05 |
5. | Ιωαννίδη Ευτυχία | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 01:07.27 |
6. | Τροχαλάκη Μαρία-Μελίνα | ΟΣΦΠ | 01:07.77 |
7. | Κοράκη Άννα | Ν.Α.Σ.ΑΤΤΙ | 01:08.13 |
8. | Κάργα Μαρία - Ραφαέλα | ΟΦΘ | 01:08.56 |
100m Ύπτιο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Χρήστου Απόστολος | ΟΣΦΠ | 00:55.56 |
2. | Τσουμάνης Βασίλειος | Άρης | 00:58.54 |
3. | Μακρυγιάννης Ευάγγελος | ΑΟΠΦ | 00:58.69 |
4. | Ανδρεόπουλος Θεόδωρος | Άρης | 00:58.81 |
5. | Κούγκουλος Αναστάσιος | ΝΟ ΑΛΕΞ | 00:58.91 |
6. | Φύκατας Γιώργος | ΟΣΦΠ | 00:59.03 |
7. | Φωτόπουλος Κωνσταντίνος | ΕΟΦΠΦ | 00:59.12 |
8. | Αντωνιάδης Θεόδωρος | ΠΑΟΚ | 00:59.12 |
200m Πεταλούδα - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Στούρα Όλγα-Δήμητρα | ΟΦΘΑ | 02:23.17 |
2. | Χατζηεφραιμίδου Μαρία | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 02.26.23 |
3. | Τζιώρα Δήμητρα | Μακεδονικός | 02:26.40 |
4. | Μαχαίρα Σωτηρία | ΠΑΣ ΓΙΑΝ. | 02:28.96 |
5. | Παπαδοπούλου Παναγιώτα | ΠΑΟΚ | 02:30.01 |
6. | Καστερλοπούλου Ευαγγελία | ΠΑΟΚ | 02:30.09 |
7. | Γκουτζιβελάκη Γεωργία | ΟΦΘΑ | 02:33.72 |
8. | Σαμπετιγιάν Μοντζαβέρι Μον | ΠΑΟΚ | 02:30.09 |
200m Πεταλούδα - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Ζαχαριάδης Κωνσταντίνος | Άρης | 02:06.21 |
2. | Ντάνος Νικόλαος | ΑΟ ΚΟΛΩΝ | 02:06.24 |
3. | Κονσταντινέσκου Κονσταντινος | ΟΣΦΠ | 02:06.85 |
4. | Κόντοβας Ιωάννης | ΓΣ ΒΗ ΝΙΚΗ | 02:07.31 |
5. | Εμφιετζής Παναγιώτης-Κωνσταντίνος | ΠΑΟΚ | 02:08.41 |
6. | Ζαράκας Παναγιώτης | ΠΑΟΚ | 02:08.53 |
7. | Μουσικάς Χρήστος | ΝΗΡΕΑΣ ΟΡΕ | 02:09.39 |
8. | Καλούδης Γεώργιος | Άρης | 02:10.19 |
200m Πεταλούδα - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Κοντογεώργου Ελένη | ΟΣΦΠ | 02:39.82 |
2. | Αργυροπούλου Αγγελική-Μαρ | ΟΣΦΠ | 02:44.91 |
3. | Δεστέ Σοφία | ΑΚΟΔΕ.ΜΕΤ. | 02:46.29 |
4. | Σύρου Στυλιανή | ΠΑΟΚ | 02:47.65 |
5. | Κουτουρούσιου Ζωή | ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ | 02:48.80 |
6. | Δημητροπούλου Καλλιρρόη | ΑΝΟΓ | 02:49.15 |
7. | Γκίτκου Βασιλική | Κ.Α.ΝΑΟΥΣΑ | 02:50.15 |
8. | Καπέρδα Γιολάνδα | ΑΣ. ΑΛΜΠ. ΙΩΑ. | 02:52.05 |
200m Πρόσθιο - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Θώμογλου Σάββας | Άρης | 02:19.01 |
2. | Σπανουδάκης Γιώργος | ΑΟΠΦ | 02:22.23 |
3. | Μουζάς Χρήστος | Άρης | 02:25.03 |
4. | Μούτσος Δημήτριος | ΔΕΛ. ΠΤΟΛ. | 02:26.00 |
5. | Βλαχογιαννάκος Παναγιώτης | ΕΟΦΠΦ | 02:26.37 |
6. | Μουσγάς Μαρίνος | ΑΝΟΓ | 02:27.29 |
7. | Αλεξόπουλος Δημήτριος | ΠΑΟΚ | 02:27.76 |
8. | Μανουσαρίδης Κλεομένης | ΠΑΟΚ | 02:27.87 |
50m Πεταλούδα - Γυναικών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Γκογκόση Δανάη | ΚΟΠΙ | 00:29.38 |
2. | Κοτανίδου Κωνσταντίνα | ΑΑ ΑΣΤΕΡΙΑ | 00:29.52 |
3. | Ζαρογιάννη Ελένη-Ευδοξία | ΝΟ ΛΕΜΕΣΟΥ | 00:29.84 |
4. | Πανταζίδου Κωνσταντίνα | ΝΟ ΑΛΕΞ | 00:29.94 |
Στούρα Όλγα-Δήμητρα | ΟΦΘΑ | 00:29.94 | |
6. | Δάντου Σωτηρία | ΑΝΟΓ | 00:30.22 |
7. | Γερμανάκου Κλειώ | ΝΗΡΧΑΛ | 00:30.41 |
8. | Δημητριάδου Σοφία | ΟΦΘΑ | 00:30.73 |
50m Πεταλούδα - Ανδρών
Κατάταξη | Ον/νο | Σωματείο | Επίδοση |
1. | Παπαδόπουλος Χρήστος | ΠΑΟΚ | 00:24.90 |
2. | Κολιόπουλος Φώτιος | ΕΟΦΠΦ | 00:25.16 |
3. | Αϊβαλιώτης Ευάγγελος | ΟΣΦΠ | 00:25.36 |
4. | Στάμου Κωνσταντίνος-Εμμαν | ΑΣΚ ΝΤΕΡΗ | 00:25.41 |
5. | Μπίλας Στέργιος-Μάριος | ΕΟΦΠΦ | 00:25.42 |
6. | Κούγκουλος Αναστάσιος | ΝΟ ΑΛΕΞ | 00:25.51 |
7. | Λημνιός Πλούταρχος | Ηρακλής | 00:25.70 |
8. | Βολτέζος Ευστράτιος | ΝΟ ΑΛΕΞ | 00:25.51 |
Η κολυμβητική συνάντηση θα ολοκληρωθεί με την 5η αγωνιστική το απόγευμα της Κυριακής 22 Δεκεμβρίου και ώρα 16:00.