Οι «Κουπάτοι»!

Κατηγορία: Α.Σ. ΠΑΟΚ

Το 2019 θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το πιο πετυχημένο έτος της ιστορίας του ΠΑΟΚ, αφού τα τμήματα της μεγάλης ασπρόμαυρης οικογένειας κατέκτησαν την κορυφή. Το acpaok.gr σας παρουσιάζει τους «κουπάτους».

Ποδόσφαιρο ανδρών

Μετά από 35 χρόνια, ο ποδοσφαιρικός ΠΑΟΚ κατέκτησε το πρωτάθλημα και μάλιστα αήττητος, ολοκληρώνοντας την χρονιά «νταμπλούχος» με την κατάκτηση και του κυπέλλου.

Βόλεϊ ανδρών

Για 2η συνεχόμενη χρονιά, ο βολεϊκός ΠΑΟΚ κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδος στην Ιεράπετρα, μένοντας σε επαφή με τους τίτλους για 5η συνεχή χρονιά.

Ποδόσφαιρο γυναικών

Το 14ο πρωτάθλημα πανηγύρισαν οι «Ισόβιες Πρωταθλήτριες», το οποίο κατέκτησαν μάλιστα ως αήττητες.

Χάντμπολ γυναικών

Το πρώτο νταμπλ της ιστορίας του κατέκτησε το τμήμα χάντμπολ γυναικών, ΠΑΟΚ Mateco, δημιουργώντας τη νέα ασπρόμαυρη εποχή στο άθλημα.

Βόλεϊ γυναικών

Πρωταθλητής της Pre League και άνοδος στην Volleyleague, όπως επίσης και Πανελλήνιος Πρωταθλητής στην κατηγορία των Νεανίδων.

Πόλο ανδρών

Πανελλήνιος Πρωταθλητής Υδατοσφαίρισης Εφήβων.

Πάλη

Πρωταθλητής Ελλάδος ανδρών και εφήβων για ακόμα μία χρονιά, το τμήμα πάλης του Συλλόγου μας.