Εμφατική νίκη στην «πρεμιέρα» της Τελικής φάσης για τους Νέους Άνδρες υδατοσφαίρισης

Κατηγορία: Πόλο Ανδρών

Εμφατική νίκη με 17-8 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, επιφύλασσε η «πρεμιέρα» της Τελική φάσης Νέων Ανδρών για τον ΠΑΟΚ Prima Holidays.

Οι νεαροί πολίστες του Δικεφάλου, συλλέγοντας πολύτιμες εμπειρίες αγωνιζόμενοι στις εναπομείνασες αγωνιστικές της Α1 Ανδρών, ξεκίνησαν αγωνιστικά έτοιμοι για την Τελική φάση του πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν «ντέρμπι». Το πρώτο οκτάλεπτο τελείωσε στο ισόπαλο 2-2, με τον Δικέφαλο να κλείνει το δεύτερο οκτάλεπτο προηγούμενος στο σκορ κατά ένα τέρμα, 4-3. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του ΠΑΟΚ Prima Holidays πάτησαν γκάζι, διευρύνοντας την διαφορά σε πρώτη φάση στο τρίτο οκτάλεπτο σε 9-6, και κλείνοντας εμφατικά το τέταρτο οκτάλεπτο με 17-8, όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Επόμενος αγώνας, την Παρασκευή 17 Ιουλίου και ώρα 13:00 κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-1, 5-3, 8-2

ΠΑΟΚ Prima Holidays: Αλειφτήρας, Κουτσαντάς 1, Ντουμάνης, Κεφαλάς 2, Βακαλέρης, Κεχαλάρης 3, Σπανούδης 1, Σγουρίδης 4, Κυριαφίνης 1, Βόλφης 1, Ιωσήφ 2, Κουγιούνης, Σαλαμάνης, Λαλιάς 1, Ζαχόπουλος 1