Νικηφόρα πρόβα τζενεράλε

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Νίκη στην πρόβα τζενεράλε του πρωταθλήματος για την ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ, η οποία κέρδισε την Αναγγένηση Άρτας με σκορ 34-19.

Από την έναρξη της αναμέτρησης οι αθλήτριες του Δικεφάλου επέβαλαν τον ρυθμό τους και δεν έδωσαν περιθώριο στις αντιπάλους τους να κάνουν το παιχνίδι τους, με το σκορ του ημιχρόνου να είναι 17-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ δεν έριξε τον ρυθμό του και έδειξε πως είναι πανέτοιμος για την νέα αγωνιστική περίοδο, με το τελικό σκορ να ανέρχεται στο 34-19. Κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ο προπονητής του Δικεφάλου, Δημήτρης Πελεκίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριές του.

Τα κορίτσια του Δημήτρη Πελεκίδη  με την περίοδο της προετοιμασίας να έχει ολοκληρωθεί, στρέφουν την προσοχή τους στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 Χάντμπολ Γυναικών, όπου θα βρεθούν αντιμέτωπες με το HONDA Πανόραμα το Σάββατο 10 Οκτωβρίου.

ΠΑΟΚ - Αναγέννηση Άρτας: 34-19