Ισοπαλία στα Χανιά για τον ΠΑΟΚ Prima Holidays

Κατηγορία: Πόλο Ανδρών

Για την 11η αγωνιστική της Α1 Υδατοσφαίρισης ανδρών, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays ταξίδεψε στην Κρήτη προκειμένου να αντιμετωπίσει την Παρασκευή 9 Απριλίου και ώρα 18:30, τον ΝΟ Χανίων, με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 14-14.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays ήταν εκείνος που μπήκε καλύτερα στην πισίνα, με τους παίκτες του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου να παίρνουν νωρίς το προβάδισμα, 5-7. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 6-7, ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» επανάφεραν γρήγορα την διαφορά στα δύο τέρματα, 6-8, με το δεύτερο οκτάλεπτο να «κλείνει» με τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ, 7-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες απέδωσαν ένα πραγματικό επιθετικό ρεσιτάλ, με τη μία να διαδέχεται την άλλη στο σκορ. Οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά, 11-10, ωστόσο ο ΠΑΟΚ Prima Holidays αντέδρασε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια ένα λεπτό πριν το τέλος, 12-12. Λίγο πριν από το φινάλε, ο Δικέφαλος πέρασε μπροστά, 13-12, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 13-13 και προηγήθηκαν στη συνέχεια, 14-13. Στα 50 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη, όμως, ο Γρηγόρης Γιαννόπουλος ισοφάρισε στο τελικό 14-14.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον ΠΑΟΚ Prima Holidays την Τετάρτη 14 Απριλίου και ώρα 14:30, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης ανδρών, απέναντι στον Πανιώνιο στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Οκτάλεπτα: 4-5, 3-3, 4-2, 3-4.

ΠΑΟΚ Prima Holidays (Θοδωρής Χ;τζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Νάνος, Ραντόγεβιτς 5, Προσινικλής, Μαρινάγης, Κεχαλάρης, Γιαννόπουλος 5, Σγουρίδης, Παπάκος 3, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Μανθογιάννης.