Συνεχίζει αήττητος ο ΠΑΟΚ!

Ακόμα μια νίκη για τους «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» στη φετινή τους πορεία για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του Β’ ομίλου. Ο Δικέφαλος επικράτησε το Σάββατο 10 Απριλίου στο «Σπίτι του Χάντμπολ», του Ζαφειράκη Νάουσας με   30-25.

Σε έναν ακόμα αγώνα ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί, έχοντας στραμμένο το βλέμα του στις υποχρεώσεις των πλέι-οφς, εκεί όπου θα κάνει την τελική του επίθεση.

Ο Δικέφαλος έβγαλε στο τάραφλεξ τα στοιχεία του παιχνιδιού που τον χαρακτηρίζουν. Προσήλωση στην άμυνα και καλό επιθετικό τρανζίσιον. Το ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΟΚ να προηγείται με  13-10  για να ολοκληρώσει τον αγώνα με τελικό σκορ  30-25.

Συμπερασματικά, οι «ασπρόμαυροι» έδειξαν ότι δεν είναι τυχαία η πρώτη θέση, την οποία κρατάει από την πρώτη αρχή των επίσημων υποχρεώσεων.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Παναγιώτη Γούσιου, το επόμενο Σάββατο 17 Απριλίου, εκτός έδρας με αντίπαλο τον Φαίακα Κέρκυρας.

ΠΑΟΚ - Ζαφειράκης Νάουσας: 30-25

Ημίχρονο: 13-10

Τα πεντάλεπτα:
2-2, 7-4, 8-6, 8-9, 10-10, 13-10 (ημίχρονο), 17-12, 20-14, 24-16, 27-21, 28-21, 30-25

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκιγκόφ, Παλάσκας 1, Νικολαΐδης 6, Μέντουριτς 2, Αποστόλου 3, Σεϊρεκίδης, Τσαναξίδης 2, Παπαβασίλης, Καβουσανάκης 2, Λιάπης 4, Κυριακίδης, Άρσιτς, Στογιάνοβιτς 5, Τζωρτζίνης 5, Χατζηλίας, Βελισσαρίου