Το βλέμμα στο παιχνίδι με την ΑΕΚ...

Κατηγορία: Πόλο Γυναικών

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Υδατοσφαίρισης Γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο τον Ν.Ο. Λάρισας, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 2-18.

Στο ξεκίνημα του αγώνα, τα κορίτσια του Δικεφάλου δεν κατάφεραν να σκοράρουν, με αποτέλεσμα να μπουν στο δεύτερο επτάλεπτο με 0-5 σκορ. Στη δεύτερη περίοδο κατάφεραν να σκοράρουν ένα γκολ, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 1-10 σκορ. Στην τρίτη περίοδο, έγραψαν το δεύτερο γκολ, ενώ στο τέταρτο οκτάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν 0-4 και το συνολικό σκορ 2-18.

Στην επόμενη αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στην Αθήνα, όπου αντιμετωπίζει την ΑΕΚ το Σάββατο 27 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 16:00.

ΠΑΟΚ – ΛΑΡΙΣΑ: 2-18

Οκτάλεπτα: 0-5, 1-5, 1-4, 0-4

ΠΑΟΚ (Χρύσα Χατζέλη): Φορίδου, Αχλαδιώτη, Ακιλμπάγιεβα, Ασκερίδου, Σταυρίδου, Μανέτα, Νιέρη, Κάιζερ 1, Φραγκιά 1, Ντώνα, Λασκαρίδου, Μανίκα, Μουρατίδου, Παρασκευοπούλου, Λαμπρούση.