Εμφατική νίκη για τις νεάνιδες χάντμπολ του ΠΑΟΚ

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Νίκη για τις νεάνιδες χάντμπολ του ΠΑΟΚ, οι οποίες επικράτησαν του Πανοράματος με 19-32, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΧΘ.

Τα κορίτσια της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου, μπήκαν με όρεξη στο παιχνίδι, δημιουργώντας με διαφορά ασφαλείας τριών τερμάτων, την οποία διατήρησαν μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά με 12-16.

Πραγματοποιώντας ένα τρομερό δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτριες του ΠΑΟΚ πάτησαν «γκάζι» και αύξαναν όλο και περισσότερο το προβάδισμα τους. Το τελικό 19-32, αποτυπώνει την εικόνα του αγώνα, αποτέλεσμα που έκανε χαρούμενη όλη την ομάδα του ΠΑΟΚ.

ΑΕΠ Πανόραμα-ΠΑΟΚ 19-32

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-6, 6-9, 8-10, 10-13, 12-16(ημχ), 14-19, 15-21, 16-23, 17-26, 17-30, 19-32

ΠΑΟΚ (Παπαδοπούλου): Μαυροσαββίδου 5, Φιράκη 8, Ρέντη, Πατίκα, Γιαρτιμίδου 3, Δεληδημητρίου, Ρετσάκη, Καζόγλου 2, Μαχαιρίδου, Ροδοπάτου, Δημητρακούδη 8, Εμμανουήλ 4, Δημάκου 2, Μποτίνη