Μεγάλο διπλό για τους έφηβους χάντμπολ στις Συκιές!

Μεγάλη νίκη για του έφηβους χάντμπολ του ΠΑΟΚ, οι οποίοι επικράτησαν του Φοίβου Συκεών με 26-27, στο πλαίσιο της εξ' αναβολής 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΧΘ.

Οι μικροί «Μάγκες» του Δημήτρη Περβανά, έδειξαν πως είναι φτιαγμένοι φέτος για μεγάλα πράγματα, και παρουσιάζοντας τρομερό χαρακτήρα στα κρίσιμα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έφυγαν με το διπλό από τις Συκιές.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το παιχνίδι ήταν «ντέρμπι» καθόλη την διάρκεια του, με τον Φοίβο να κρατάει στο πρώτο ημίχρονο ένα μικρό προβάδισμα δύο τερμάτων, 12-10. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» ισορρόπησαν το παιχνίδι στο 45', 20-20, και πέρασαν μπροστά στο τελευταίο δεκάλεπτο, 22-24. Πραγματοποιώντας μία εξαιρετική διαχείριση του προβαδίσματος, οι έφηβοι του ΠΑΟΚ έφυγαν από τις Συκιές με μεγάλο διπλό, 26-27.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 7-5, 8-6, 9-9, 12-10 (ημχ), 15-13, 18-16, 20-20, 22-24, 24-25, 26-27

ΠΑΟΚ (Περβανάς): Φρειδερίκος 5, Μαρίνος 7, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης 1, Καρασαββίδης 1, Χατζηλίας 7, Έξαρχος, Χατζίδης 2, Γκιαούρης, Δοντάς, Τσαρδάκης 4, Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Π., Πατσές, Γκιοργκιέφσκι