Τρομερή εμφάνιση και φουλ για F4 ο ΠΑΟΚ!

Νικηφόρο πέρασμα για τον ΠΑΟΚ από την Έδεσσα, όπου ο Δικέφαλος αντιμετώπισε τον τοπικό Αερωπό, του οποίου και επικράτησε με 17-25 και προκρίθηκε στην φάση των "8" του Κυπέλλου Ελλάδος.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ, μπήκε δυνατά, πήρε προβάδισμα 4 γκολ (2-6), ενώ στην άμυνα δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο για να αντιδράσει... Η διαφορά άγγιξε τα +5 γκολ στο 4-9 και 5-10, με τους "μάγκες με τα ασπρόμαυρα" να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 6-10 σκορ.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Δικεφάλου ανέβασαν το ρυθμό, αλλά και τη διαφορά τερμάτων, η οποία άγγιξε τα +10 γκολ στο 8-18. Τελικά, ο ΠΑΟΚ έφτασε στην κατάκτηση της νίκης με 17-25 σκορ και της πρόκρισης στον επόμενο γύρο του θεσμού.

Ο ΠΑΟΚ, γυρνάει στην Θεσσαλονίκη με την πρόκριση και ξεκινάει την προετοιμασία του για το παιχνίδι με τον Ιωνικό, τον οποίο και αντιμετωπίζει στη Νέα Φιλαδέλφεια το Σάββατο 5 Φεβρουαρίου και ώρα 12:30.

Aερωπός Έδεσσας - ΠΑΟΚ: 17-25

Ημίχρονο: 6-10