Πέρασε από τη Νέα Φιλαδέλφεια και συνεχίζει...

Για την 3η αγωνιστική της Β' Φάσης της Handball Premier, o ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα, όπου και αντιμετώπισε το Σάββατο 5 Φεβρουαρίου, τον Ιωνικό Ν. Φιλαδέλφειας, τον οποίο και κέρδισε με 23-24.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ, μπήκε μουδιασμένα και βρέθηκε πίσω στο σκορ για τα πρώτα είκοσι λεπτά του παιχνιδιού. Στο 21ο λεπτό, ο Δικέφαλος πέρασε μπροστά εκμεταλλευόμενος τα λάθη του αντιπάλου του και πήρε τα ηνία της αναμέτρησης, παίρνοντας την άγουσα για τα αποδυτήρια με σκορ 11-13 υπέρ του.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν πιο δυνατά, ανέβασαν την ένταση του παιχνιδιού τους, βρήκαν ρυθμό και μεγάλωσαν  την διαφορά με την ψαλίδα να φτάνει τα +5 γκολ στο 13-18.  Έπειτα, ο Δικέφαλος έριξε τον ρυθμό και διαχειρίστηκε το παιχνίδι κερδίζοντας ανάσες για το απαιτητικό πρόγραμμα που ακολουθεί. Τελικά, οι «ασπρόμαυροι» πήραν τη νίκη με 23-24.

Ο ΠΑΟΚ, γυρνάει στην Θεσσαλονίκη, όπου θα προετοιμαστεί για τον εξ' αναβολής αγώνα με τον Διομήδη Άργους την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου στο Σπίτι του Χάντμπολ.

Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας - ΠΑΟΚ: 23-24

Ημίχρονο: 11-13

Τα πεντάλεπτα:
2-1, 6-2, 7-5, 8-8, 9-10, 11-13 (ημχ), 13-16, 14-19, 16-22, 18-23, 20-24, 23-24.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκιγκόφ, Δεληζάνος, Τσαμουρίδης 2, Παπάζογλου 3, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 1, Αποστόλου 1, Μπάρμπας, Βαφείδης 2, Σεϊρεκίδης 4, Μανωλούδης, Καβουσανάκης 1, Τριανταφυλλίδης, Στογιάνοβιτς 5, Τζωρτζίνης 3, Μισαηλίδης.