Η μεικτή ζώνη του ΓΑΣ Καματερού-ΠΑΟΚ mαteco

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Οι δηλώσεις του Δημήτρη Πελεκίδη, μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ mαteco επί του ΓΑΣ Καματερού με 21-25, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β' Φάσης της Α1 Χάντμπολ γυναικών, μέσω του acpaok.gr.

Δημήτρης Πελεκίδης:

«Εμείς μετά την κατάκτηση του κυπέλλου και το παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στη Νέα Ιωνία, μείναμε χωρίς ενέργεια στο σημερινό παιχνίδι, κάτι που περίμενα. Είχαμε ένα πολύ απαιτητικό διάστημα με πολλές υποχρεώσεις σε σύντομο χρονικό διάστημα. Δεν είχαμε ενέργεια και καθαρό μυαλό σήμερα. Αξίζουν συγχαρητήρια στην ομάδα του Καματερού διότι έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ενεργητικό μόλις εννέα τέρματα. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε διαχείριση του αγώνα, ήμασταν καλύτεροι επιθετικά και λόγω της εμπειρίας και της ποιότητας πήραμε τη νίκη. Σημασία έχουν οι δύο βαθμοί, και όχι να παίξεις καλά ή όχι. Η ομάδα τώρα έχει μία καλή ευκαιρία να φορτίσει τις μπαταρίες της, ενόψει ενός απαιτητικού Μάρτη».