Νίκη με 31-22 επί του Άρη για τους έφηβους χάντμπολ

Νίκη για του έφηβους χειροσφαίρισης του ΠΑΟΚ επί του Άρη με 31-22, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του ΕΣΧΘ.

Οι μικροί «Μάγκες» ξεκίνησαν να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού μετά το πρώτο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου, επιβάλλοντας σταδιακά τον ρυθμό τους, και δημιουργώντας διαφορά στο παιχνίδι.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ με 14-11, με το δεύτερο να είναι εκείνο που ο ΠΑΟΚ έδειξε τα «δόντια» του. Οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν δυνατά και αύξησαν την διαφορά, με το τελικό 31-22 να δίνει ακόμα μία νίκη στον Δικέφαλο.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 7-5, 9-7, 12-10, 14-11(ημχ), 19-13, 22-17, 22-17, 26-19, 29-20, 31-22

ΠΑΟΚ (Περβανάς): Φρειδερίκος Γ. 5, Μαρίνος 8, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης 1, Καρασαββαΐδης 7, Έξαρχος 3, Χατζίδης 6, Γκιάουρης, Τσαρδάκης, Σεμλίκος, Παπαδόπουλος Π., Πατσές, Παπαδόπουλος Χ. 1