Η προσοχή στη μάχη για το μετάλλιο!

Στο δεύτερο παιχνίδι του F4 Κ18 της ΕΠΕΣΘ, το οποίο λαμβάνει χώρα στο ΔΑΚ Πολίχνης το τριήμερο 20-22 Φεβρουαρίου 2022, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε ως τυπικά γηπεδούχος τον ΠΟ Μουδανίων, το απόγευμα της Δευτέρας 21 Φεβρουαρίου 2022, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 0-3 σετ.

Ο Δικέφαλος, στο πρώτο σετ, έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να προηγηθεί από την αρχή, με αποτέλεσμα το σετ να ολοκληρωθεί με 12-25 σκορ. Στο δεύτερο σετ, οι «ασπρόμαυροι» παρουσίασαν μία καλύτερη εικόνα, χωρίς ωστόσο, να καταφέρουν να πάρουν κάτι περισσότερο, με το σετ να λήγει με 18-25 σκορ. Στο τρίτο σετ, παρ' ότι οι παίκτες του Δικεφάλου βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και να πλησιάσουν τον αντίπαλο, χωρίς, όμως να φτάνουν στην κατάκτηση του σετ, το οποίο ολοκληρώθηκε με 20-25 σκορ.

Τα βλέμματα, πλέον, είναι στραμμένα στο παιχνίδι της Τετάρτης 22 Φεβρουαρίου 2022, όπου ο Δικέφαλος θα αντιμετωπίσει την Ελπίδα Αμπελοκήπων στις 19:00 στη μάχη για την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

ΠΑΟΚ - Π.Ο. Μουδανίων: 0-3

Αναλυτικά τα σετ: 12-25, 18-25, 20-25

ΠΑΟΚ (Γκουτσίδης): Μαλετζίδης Μ., Ευαγγελίδης, Παντζάκης Αθ., Μαλετζίδης Φ., Παντζάκης Π., Μπάρτζας, Τσουτάνης.