Ξέσπασε απέναντι στο Μαρκόπουλο

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Volley League γυναικών ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στο Κλειστό της Μίκρας του ΑΟ Μαρκόπουλου Revoil με 3-0 σετ.

Χωρίς προβλήματα κύλησε το πρώτο σετ για τον ΠΑΟΚ, με τις «ασπρόμαυρες» να μπαίνουν με διάθεση και να βρίσκουν γρήγορα υψηλό ρυθμό. Παίζοντας σε γρήγορο τέμπο, το οποίο δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν οι φιλοξενούμενες, ο Δικέφαλος επέβαλλε τον ρυθμό του και έφτασε με 25-14 στο 1-0.

Ανάλογη ήταν και η εικόνα του δεύτερου σετ. Οι παίκτριες του ΠΑΟΚ δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στις παίκτριες του Μαρκόπουλου, παίρνοντας τα ηνία του σετ από νωρίς. Δίχως να αντιμετωπίσουν κάποιο πρόβλημα, οι «ασπρόμαυρες» έφτασαν στο 2-0 με 25-17 σκορ.

Στο τρίτο σετ, οι «ασπρόμαυρες» μπήκαν με διάθεση να τελειώσουν το παιχνίδι και πήραν προβάδισμα με 15-7. Ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοση τους, οι παίκτριες του Μάρκο Φενόλιο έδειξαν την διαφορά ποιότητας τους και με 25-13, έφτασαν στο τελικό 3-0.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Μάρκο Φενόλιο, το Σάββατο 19 Μαρτίου, απέναντι στον Άρη, εκτός έδρας.

ΠΑΟΚ-Α.Ο Μαρκόπουλου Revoil: 3-0

Τα σετ: 25-14, 25-17, 25-13

ΠΑΟΚ (Μάρκο Φενόλιο): Πολυνοπούλου 7 (4/6 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Καλαντάτζε 8 (7/9 επ., 1 άσσος), Κλέπκου 9 (9/19 επ., 25% υπ. - 12% άριστες), Φιντόν 11 (9/14 επ., 2 άσσοι, 54% υπ.-31% άριστες), Κογιάρ 25 (21/31 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Λι 2 (1/3 επ., 1 άσσος) / Ξανθοπούλου (λ, 62% υπ.-46% άριστες), Παπαδοπούλου (λ), Ηλιοπούλου, Μερτέκη 1 (1/1 επ.), Τερζόγλου 1 (1/1 επ.), Τσιόγκα 1 (1/2 επ.).