Δεν τα κατάφερε απέναντι στη Δάφνη

Για την 16η αγωνιστική της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Καλαθοσφαίρισης Γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε την Δάφνη Αγίου Δημητρίου το μεσημέρι της Κυριακής 13 Μαρτίου 2022 στο PAOK Sports Arena, γνωρίζοντας την ήττα με 49-66.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι είχε ρυθμό με τις φιλοξενούμενες να βρίσκουν το προβάδισμα και τον ΠΑΟΚ να ακολουθεί με την διαφορά να ανοίγει στο +8 για την Δάφνη, 14-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το παιχνίδι είχε την ίδια εικόνα με τον Δικέφαλο να προσπαθεί να μειώσει την διαφορά, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες πήραν την άγουσα για τα αποδυτήρια με τις «ασπρόμαυρες» να υπολείπονται 9 πόντους, 25-34.

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ίδιο ρυθμό στο τρίτο δεκάλεπτο. Οι πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών και η κούραση των παικτριών του coach Κεραμιδά έγινε εμφανής με την τρίτη περίοδο να λήγε με 31-55.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι «ασπρόμαυρες» προσπάθησαν να διεκδικήσουν κάτι από τον αγώνα, ωστόσο αυτό δεν ήταν εφικτό με το τελικό σκορ στο πινάκα του PAOK Sports Arena να δείχνει, 49-66 .

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Κώστα Κεραμιδά, εκτός έδρας, με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, την Κυριακή 20 Μαρτίου 2022.

ΠΑΟΚ - Δάφνη Αγίου Δημητρίου: 49-66

Ημίχρονο: 25-34

Δεκάλεπτα: 14-22, 25-34, 31-55, 49-66

ΠΑΟΚ (Κεραμιδάς): Χολιβάι 14, Μάντεν 18, Χαιριστανίδου 4, Μακιτάλο 4, Κατσαμούρη 2, Καρλάφτη 3(1), Κιλαζίδου 4(1).