Θα επιστρέψει...

Για την 3η αγωνιστική των Play-Off της Volleyleague ανδρών, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στον Πειραιά, προκειμένου να αντιμετωπίσει τον ΟΣΦΠ, από τον οποίο γνώρισε την ήττα με 3-0.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Ουόλς, Πετρέα, Μπράουν, Κουμεντάκη, Μπαρνς, Ούντις και λίμπερο τον Κοκκινάκη.

Δυνατά ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο σετ, έχοντας ως νούμερο ένα πηγή κινδύνου τον Ούντρις. Ο Δικέφαλος πήρε μία μικρή διαφορά, 14-16, την οποία συνέχισε να διατηρεί και να αυξάνει μάλιστα σε κομβικό σημείο, 17-21. Σ' εκείνο το σημείο, οι «ασπρόμαυροι» μπλόκαραν, επιτρέποντας στους αντιπάλους να στείλουν το σετ στην... παράταση, 24-24. Σ' ένα σετ το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε, με τους γηπεδούχους να κάνουν με 27-25 το 1-0.

Φανερά επηρεασμένος με την κατάληξη του πρώτου σετ, ο ΠΑΟΚ δεν εμφανίστηκε συγκεντρωμένος, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να πάρουν διαφορά, 16-12. Η εικόνα του σετ δεν άλλαζε, οι «ασπρόμαυροι» δεν έβρισκαν λύσεις στην επίθεση, και έτσι οι γηπεδούχοι με 25-20 έκαναν και το 2-0.

Στο τρίτο σετ, οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να κάνουν την αντεπίθεση τους, ρισκάροντας τόσο στις επιθέσεις όσο και από την γραμμή του σερβίς. Ο Δικέφαλος δεν έβρισκε λύσεις, οι γηπεδούχοι ξέφυγαν στο σκορ, κάνοντας με 25-17 το 3-0 στα σετ.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη, το Σάββατο 19 Μαρτίου και ώρα 18:00, κόντρα στον Φοίνικα ΟΝΕΧ Σύρου, στο PAOK Sports Arena.