Η σεζόν τελείωσε στην Κοζάνη...

Για τον Ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος Χάντμπολ ανδρών, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε στο ΔΑΚ Λευκόβρυσης στην Κοζάνη, την ΑΕΣΧ Πυλαίας, από την οποία και γνώρισε την ήττα με 26-23.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Παλάσκα, Μισαηλίδη, Τζωρτζίνη, Μέντουριτς, Καβουσανάκη, Νικολαΐδη και τερματοφύλακα τον Μπάρμπα.

Νευρικό ήταν το ξεκίνημα για τους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι οποίοι επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να έχουν σταθερά το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Παρουσιάζοντας πρόβλημα στην δημιουργία, οι «ασπρόμαυροι» κινήθηκαν σε χαμηλά επίπεδα όσον αφορά το σκοράρισμα, με το ημίχρονο να τελειώνει με πέναλτι της Πυλαίας σε «νεκρό» χρόνο, 11-8.

Σ' ένα δεύτερο ημίχρονο στο οποίο δεν πήγε τίποτα καλά για τον ΠΑΟΚ, οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με επτά τέρματα, 22-15. Σ' εκείνο το σημείο οι παίκτες του Δικεφάλου ξεκίνησαν την αντεπίθεση τους «ψαλιδίζοντας» την διαφορά, 23-20. Ωστόσο, η τελική αντεπίθεση δεν ήταν αρκετά, με τον Δικέφαλο να γνωρίζει την ήττα-αποκλεισμό με 26-23.

Πλέον, οι ιθύνοντες του τμήματος Χάντμπολ ανδρών του ΠΑΟΚ, καλούνται να αφήσουν πίσω τους τις ατυχίες της φετινής σεζόν, ξεκινώντας το «χτίσιμο» της επόμενης.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 5-3, 6-6, 9-7, 11-8 (ημχ), 12-9, 14-11, 18-12, 22-15, 23-20, 26-23

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Δεληζάνος, Παλάσκας Βελισσαρίου, Τσαμουρίδης 1, Παπάζογλου 3, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 1, Αποστόλου 2, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μανωλούδης, Καβουσανάκης, Τριανταφυλλίδης 8, Γιορανίδης, Τζωρτζίνης 2, Μισαηλίδης 4.