Πρωταθλητής Νέων ΕΣΧΘ ο ΠΑΟΚ!

Πρωταθλητές ΕΣΧΘ αναδείχθηκαν οι Νέοι του ΠΑΟΚ, οι οποίοι επικράτησαν τους αντίστοιχους του ΑΕΣΧ Πυλαίας με 21-27.

Οι μικροί «Μάγκες» πήραν την πρώτη θέση, η οποία τους έδωσε απευθείας το εισιτήριο για το Final-4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, το οποίο αποτελεί και στόχο για τον ΠΑΟΚ.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι «ασπρόμαυροι» ήταν ανώτεροι αγωνιστικά σε όλη την διάρκεια του αγώνα, πηγαίνοντας στο πρώτο ημίχρονο στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με επτά τέρματα, 10-17. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Δικεφάλου «εξαργύρωσαν» την διαφορά που είχαν πάρει από το πρώτο μέρος, και οδηγήθηκαν στη νίκη με 21-27.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 3-10, 5-12, 7-15, 10-17 (ημχ), 11-17, 12-19, 14-19, 15-23, 17-26, 21-27

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Τσαρδάκης 2, Χατζηλίας 3, Μαρίνος 4, Παπαγιώτας 1, Βελισσαρίου, Γιορανίδης 3, Παπάζογλου 5, Τζωρτζίνης 5, Φρειδερίκος, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης 1, Καρασαββαΐδης, Έξαρχος, Γκιαούρης, Δοντάς 1, Χατζίδης 2