Το βλέμμα στο παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΣΧ Πυλαίας

Στον πρώτο αγώνα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νέων, το οποίο διεξάγεται το Σαββατοκύριακο 11-12 Ιουνίου 2022, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε τον ΑΣΕ Δούκα, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 27-28 στην εκπνοή.

Οι "ασπρόμαυροι" στο πρώτο ημίχρονο, αν και προηγήθηκαν με 6-4, επέτρεψαν στον αντίπαλο να περάσει μπροστά στο σκορ με 6-10, ενώ στη συνέχεια κατάφεραν να μειώσουν σε 8-10, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 8-11.

Στην επιστροφή, οι παίκτες του Δικεφάλου με ένα σερί 4-0, ισοφάρισαν σε 12-12, και, παρ ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στη συνέχεια με 16-18, ισοφάρισε και πάλι σε 18-18. Η ισοπαλία διατηρήθηκε μέχρι το 26-26, οπότε και ο Δικέφαλος δεν κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 27-28.

Επόμενη αναμέτρηση για τον ΠΑΟΚ το πρωί της Κυριακής 12  Ιουνίου, όπου και αντιμετωπίζει το πρωί στις 11:00 την ΑΕΣΧ Πυλαίας.

ΠΑΟΚ - ΑΣΕ Δούκα: 27-28

Πεντάλεπτα:  1-1,3-2,5-4,6-4,6-9,8-11 (ημχ.), 13-13,16-15,17-18,20-22, 24-25,27-28.

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Γούσιος):  Τζωρτζίνης 5, Παπαάζογλου 11, Γιορανίδης 4, Παπαγιώτας, Βελισσαρίου, Φρειδερίκος 1, Μαρίνος 4, Χατζηλιάς 1, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης, Έξαρχος, Γκιαούρης, Δοντάς, Χατζίδης, Καρασαββαίδης, Τσαρδάκης 1.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης Κώστας): Ασλής, Νικολίνταης, Παγιάτης 9, Αναστασίου 2, Γερουλάνος 7, Παναγιώτου 3,  Στεφανίτσης 4, Κοβάνης 2, Μπατής, Βασιλείου, Κολεζάκης, Χατσατουριάν, Ζησιμάτος, Τσιούμας, Σταματάκος, Χαριτωνίδης 1.