Αετόπουλα για Κούπα!

Κατηγορία: Πόλο Ανδρών

Με ψυχωμένη εμφάνιση στον ημιτελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 7-8 της Βουλιαγμένης και πήρε την πρόκριση στον τελικό.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος μπήκε καλύτερα στην πισίνα και δημιούργησε σημαντική διαφορά. Κυριαρχώντας σε άμυνα και επίθεση, ο ΠΑΟΚ τελείωσε το πρώτο μέρος προηγούμενος στο σκορ με τέσσερα τέρματα, 1-5.

Στο δεύτερο ημίχρονο, μπορεί οι τυπικά γηπεδούχοι να έβγαλαν αντίδραση, ωστόσο αυτό δεν φόβισε σε κανένα σημείο τους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι οποίοι διατήρησαν την διαφορά και πήραν την πρόκριση με 7-8.

Στον τελικό, την Κυριακή 10 Ιουλίου και ώρα 18:30, ο ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίσει το ΝΟ Χανίων, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-3, 4-3, 2-0

ΠΑΟΚ (Χατζηθεοδώρου): Πατσίκας, Κορίτσας, Σπυρίδης, Καρατζάς 4, Φουρναράκης 1, Λασκαρίδης 2, Καπράγκος, Κεχαλάρης, Γιόγκας, Τόττης, Λεωνιδάκης, Σαλέχ, Σταθόπουλος, Τσιούμας 1, Μπαρτζώκας