«Απόδραση» από τη Ν. Φιλαδέλφεια για τον ΠΑΟΚ!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Handball Premier ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας εκτός έδρας στην 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος τον Ιωνικό Affidea με 27-31.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τους: Gigov, Ελευθεριάδη, Τσαμουρίδη, Νικολαΐδη, Παπάζογλου, Τριανταφυλλίδη και Τζωρτζίνη.

Στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά και πήγαιναν χέρι χέρι στο σκορ. Μετέπειτα ο ΠΑΟΚ έχτισε ένα προβάδισμα έξι τερμάτων το οποίο και διατήρησε, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 13-19.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε σε υψηλό ρυθμό, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πλησιάσουν, όμως ο Δικέφαλος κρατούσε την διαφορά που είχε δημιουργήσει. Από το δεύτερο δεκάλεπτο του ημιχρόνου και μετά, έπεσαν οι «στροφές», υπήρξε ένταση και ο Ιωνικός πλησίασε κατά 2 γκολ. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με σκορ 27-31.

Στην 4η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το Σάββατο 22 Οκτωβρίου, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», την ΧΑΝΘ.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-6, 7-9, 10-13, 12-15, 13-19 (ημχ), 16-23, 18-25, 21-26, 23-27, 25-29, 27-31

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Δούγιας 1, Ελευθεριάδης 5, Τσαμουρίδης 2, Νικολαϊδης 1, Παπάζογλου 5, Βελισσαρίου, Τ. Τριανταφυλλίδης 1, Μοισίλοφ, Τσαναξίδης 2, Κουκμίσης 8, Καβουσανάκης 4, Λαδάκης, Τζωρτζίνης 2, Γιαβασίδης.