Θα επιστρέψει…

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών
Για την 3η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 19 Οκτωβρίου, στο «Σπίτι του Χάντμπολ», τον ΑΕΣΧ Πυλαίας από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 27-31.

Ο ΠΑΟΚ mαteco παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου, Μεντεσίδου, Ζενέλι, Vrancic, Grbavcevic και Brocardo

To πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Δικέφαλο να ανοίγει το σκορ με τέρμα της Brocardo. Μετέπειτα οι δύο ομάδες πηγαίναν χέρι-χέρι στο σκορ στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες πήραν μία διαφορά δύο τερμάτων, με τον ΠΑΟΚ mαteco λίγο μετά τα μισά του ημιχρόνου να φέρνει το σκορ στο 8-8 με δύο γκολ της Brocardo και της Μεντεσίδου. Το ημίωρο ολοκληρώθηκε με 11-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ασπρόμαυρες» μπήκαν δυνατά μειώνοντας κατά δύο γκολ με τα τέρματα της Grbavcevic και της Χατζηπαρασίδου. Ο ΠΑΟΚ mαteco συνέχισε να μειώνει και έφερε το παιχνίδι στο 16-16 με γκολ της Σεβδίλη. Στη συνέχεια οι παίκτριες του Δικεφάλου εμφάνισαν κούραση, επιτρέποντας στις αντιπάλους τους να πάρουν μία ικανή διαφορά. Οι ασπρόμαυρες προσπάθησαν να επανέλθουν όμως ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 27-31.

Στην 4η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ θα αναμετρηθεί εκτός έδρας την Κυριακή 23 Οκτωβρίου, με τον ΓΑΣ Καματερού.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-7, 7-8, 9-10, 10-12, 11-15 (ημχ), 14-16, 17-20, 18-25, 21-26, 24-28, 27-31.

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 5, Μαυροσαββίδου, Μεντεσίδου 2, Βράνσιτς 2, Χριστοφόρις, Σαμολαδά, Αμβροσιάδου, Καπρινιώτη, Σεβδίλη 1, Γκόμες 2, Ζενελι 1, Μποριζόφσκα 2, Γκρμπάβτσεβιτς 5, Ριμπέιρο 3, Μπουράτο 4.