Έκανε το 3Χ3 ο ΠΑΟΚ!

Κατηγορία: Βόλεϊ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Volleyleague γυναικών ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με 3-0 σετ το Αιγάλεω στο PAOK Sports Arena, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Ηλιοπούλου, Κρολ, Κλέπκου, Κάφρεϊ, Μπλάνκο, Τσιόγκα, και λίμπερο την Ξανθοπούλου.

Στο πρώτο σετ, ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε από νωρίς ικανό προβάδισμα, 8-2, το οποίο συνέχισε να επεκτείνει με την πάροδο του σετ, 16-9. Με επιθέσεις της Κάφρεϊ και πίεση στο σερβίς, ο Δικέφαλος συνέχισε να ελέγχει το σετ, διατηρώντας την διαφορά σε υψηλά επίπεδα. Η εικόνα του σετ δεν άλλαξε με τον ΠΑΟΚ να το κατακτά με 25-16, 1-0.

Στο δεύτερο σετ ο Μάρκο Φενόλιο μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στις αθλήτριες του. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στους πρώτους πόντους, ωστόσο μετά τα μέσα ο ΠΑΟΚ ανέβασε την διαφορά, 16-12. Παίζοντας σε υψηλό τέμπο, η διαφορά συνέχισε να αυξάνεται σε επίπεδα... ασφαλείας, 21-14, για να καταλήξει το σετ στον ΠΑΟΚ με 25-17, 2-0.

Στο τρίτο σετ, οι παίκτριες του Δικεφάλου, μη θέλοντας να μπουν σε... περιπέτειες, ξεκίνησαν δυνατά, παίρνοντας διαφορά από τα μέσα του σετ, 16-9. Με τον Μάρκο Φενόλιο να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα χρησιμοποιώντας παίκτριες οι οποίες δεν είχαν πάρει πολύ χρόνο συμμετοχής στους προηγούμενους αγώνες, ο ΠΑΟΚ συνέχισε να διατηρεί την διαφορά ψηλά, κερδίζοντας εν τέλη και το τρίτο σετ με 25-15, 3-0.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την ομάδα του Μάρκο Φενόλιο το Σάββατο 5 Νοεμβρίου και ώρα 14:30, κόντρα στον Ηλυσιακό, εκτός έδρας, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.