2Χ2 για τους Νέους Χάντμπολ στο πρωτάθλημα της ΕΣΧΘ!

Το 2Χ2 στο Πρωτάθλημα Νέων της ΕΣΧΘ έκανε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Φοίβου Συκεών με 37-31.

Οι παίκτες του Δικεφάλου μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, παίζοντας εξαιρετικά σε άμυνα και επίθεση, κάτι το οποίο τους έδωσε ένα καλό προβάδισμα στα πρώτα 15 λεπτά, 14-8. Στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, μειώνοντας στο σκορ, με το πρώτο μέρος να βρίσκει τον Δικέφαλο μπροστά με 20-17.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αθλητές του Παναγιώτη Γούσιου δεν έχασαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού το προβάδισμα, κρατώντας τους παίκτες του Φοίβου σε διαφορά ασφαλείας. Έτσι με 37-31 πήραν το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα στις πρώτες δύο αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Τα πεντάλεπτα: 6-2, 12-4, 14-8, 15-11, 18-16, 20-17 (ημχ), 23-20, 27-24, 28-25, 30-27, 35-29, 37-31

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Χατζηλίας Ν. 6, Τσαρδάκης 2, Μαρίνος 2, Σιώμος 3, Χατζίδης, Δοντάς 4, Γκιαούρης, Σιαράβας, Παπαδόπουλος Χ., Πατσές, Παπαδόπουλος Π. 1, Πακτίτης, Σεμλίκος, Τζωρτζίνης 10, Παπάζογλου 9, Βελισσαρίου.