Εύκολη νίκη με 20-33 επί του Άρη για τους εφήβους χάντμπολ!

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι έφηβοι χάντμπολ του ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Άρη με 20-33.

Οι παίκτες του Δικεφάλου ξεκίνησαν δυναμικά από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, παίρνοντας ικανό προβάδισμα από νωρίς, 8-13. Το πρώτο μέρος τελείωσε στο 11-20.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με τους «ασπρόμαυρους» να ανεβάζουν όλο και περισσότερο την διαφορά, παίρνοντας τη νίκη με 20-33.

Οι παίκτες του Απόστολου Παλάσκα, αφιέρωσαν τη νίκη τους στο Νίκο Μαρίνο, πρώτος σκόρερ με 11 τέρματα, ο οποίος έχασε πρόσφατα τον αγαπημένο του πατέρα.

Τα πεντάλεπτα: 1-5, 4-8, 6-11, 8-13, 10-17, 11-20 (ημχ), 13-25, 15-28, 15-30, 17-31, 18-32, 20-33

ΠΑΟΚ (Παλάσκας): Έξαρχος 2, Γκιαούρης, Χατζηλίας Ν. 2, Καμαρούλης 1, Κετικόγλου, Καρασαββαΐδης, Χατζίδης 3, Δοντάς 9, Σιαράβας, Τσαρδάκης 4, Μαρίνος 11, Μαυρουλοσηφάκης, Παπαδόπουλος Χ., Πατσές, Σεϊτανίδης 1, Παπαδόπουλος Π.