Πρωταθλητής Ελλάδος ο ΠΑΟΚ στο ομαδικό σπριντ!

Κατηγορία: Ποδηλασία
Mε δύο χρυσά μετάλλια, ένα αργυρό και την κατάκτηση της 2ης θέσης στη γενική βαθμολογία επέστρεψε η ομάδα Ποδηλασίας του ΠΑΟΚ, η οποία συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας, που διεξήχθη στην Αθήνα, στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο το τριήμερο 3-5 Μαΐου 2019.

Οι αθλητές μας Ορέστης Κυριακίδης και Δημήτρης Κατσίμπουρας κατέκτησαν την 1η θέση στο αγώνισμα του ομαδικού σπριντ, κερδίζοντας και τη φανέλα του Πρωταθλητή Ελλάδος στο συγκεκριμένο αγώνισμα.

Επίσης, ο Δημήτρης Κατσίμπουρας κατέκτησε ένα αργυρό μετάλλιο στο αγώνισμα των 2000m, ενώ κατέλαβε την 6η θ΄ση στο σκρατς και την 7η θέση στους πόντους.

Ο Ορέστης Κυριακίδης, επιπλέον, κατέλαβε την 4η θέση στα 500m και την 7η θέση στα 200m.

Άτυχος στάθηκε ο Αθανάσιος Μαλούσης, ο οποίος είχε μία πτώση στον τελικό του αγωνίσματος των πόντων, συνοδευόμενη από τραυματισμό.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ κατέκτησε τη 2η θέση στη γενική βαθμολογία στην κατηγορία των Παίδων.