JUDO: Πρωταθλητής Ελλάδος Νέων Ανδρών 2020 ο ΠΑΟΚ!

Κατηγορία: JUDO

Στο ψηλότερο σημείο του βάθρου πήρε θέση το τμήμα JUDO του ΠΑΟΚ, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων ανδρών που διεξήχθη στην Λάρισα.

Στην κατηγορία των 60 κιλών, ο Judoka, Γιώργος Κεσίδης, κατέκτησε την δεύτερη θέση και παράλληλα το αργυρό μετάλλιο.

Στην κατηγορία των 66 κιλών, ο Judoka, Μίκης Τοντινίδης, ήταν καταιγιστικός, κατακτώντας την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Στην κατηγορία των 81 κιλών, ο Judoka, Θεόδωρος Δεμουρτσίδης, μετά από δυνατές... μάχες, κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Με αυτόν τον απολογισμό ο Δικέφαλος κατέκτησε συνολικά την πρώτη θέση, και αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος.